Jazykové kurzy v Anglii

Dostupnost jazykových kurzů v Anglii

Absolvování jazykového kurzu v anglicky mluvící zemi patří mezi nejefektivnější způsoby, jak si prohloubit znalosti anglického jazyka. Student je angličtinou obklopen 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jazykové kurzy v Anglii jsou výhodné kvůli malé finanční náročnosti. Pro přepravu je možné využít služeb nízkonákladových leteckých společností a popřípadě i dálkové autobusové dopravy. Studenti ze členských zemí EU nepotřebují vízum a mohou v Anglii pracovat.

Organizace výuky jazykových kurzů v Anglii

Výuka trvá většinou jeden až čtyři týdny. Organizují se nejčastěji o hlavních letních prázdninách. Během této doby se uskuteční 15 až 30 lekcí týdně podle stupně intenzity. Jazykové kurzy v Anglii jsou určeny pro všechny věkové kategorie a úrovně pokročilosti. Velmi důležitý je také maximální počet studentů ve vyučovací skupině – menší bývají dražší, ale výuka je potom efektivnější.

Zaměření a průběh jazykových kurzů v Anglii

Nejčastěji se setkáte s nabídkou všeobecných jazykových kurzů v Anglii. Zvolit si ale můžete i výuku zaměřenou pro přípravu nějaké jazykové zkoušky, odborně zaměřené lekce, jazykové kurzy pro děti, nebo jazykovou výuku spojenou například se sportovními aktivitami. Jazykové školy často pořádají pro své studenty ve volném čase výlety po památkách. Některé jazykové kurzy v Anglii jsou zakončené jazykovou zkouškou. Většinou školy alespoň potvrzují absolvování lekcí písemným osvědčením.

Ubytování na jazykových kurzech v Anglii

Studenti jazykových kurzů v Anglii se ubytovávají v rodinách nebo na kolejích. V případě rodinného bydlení bývá většinou v ceně kurzu polopenze. Výhodou je možnost konverzace v anglickém jazyce i v době volna. Na druhou stranu může mít student ubytovaný v rodině méně soukromí. Bydlení na kolejích je většinou dražší, ale nabízí obvykle větší volnost.